Onur Eröz

Menü

Haber

WhatsApp Topluluklar Kullanıma Sunuldu

WhatsApp Kasım 2022’de yaptığı son güncellemeler ile topluluklara çok daha özel imkanlar sunacağının altını çizdi. Aşağıdaki makalede WhatsApp’ın son güncellemesi ile topluluklar özelliklerine detaylı bakıyor olacağız.

Geçtiğimiz aylarda paylaştığımız üzere, insanların WhatsApp’ta önemsedikleri gruplar içerisinde bağlantı kurma biçimini bir üst seviyeye taşıyacak olan Toplulukları geliştirmek için yoğun çaba sarf ettik. Bugün, Toplulukları WhatsApp’ta dünya genelinde kademeli olarak kullanıma sunmaya başladığımızı ve önümüzdeki aylarda bu özelliği herkesin kullanabileceğini duyurmanın heyecanını yaşıyoruz.

Semtler, öğrenci velileri ve iş yerleri gibi topluluklar artık WhatsApp’ta grup sohbetleri düzenlemek için birden fazla grubu tek bir çatı altında birbirine bağlayabilir. Başlamak için Android’de sohbetlerinizin üst kısmında, iOS’ta ise alt kısmında bulunan yeni topluluklar sekmesine dokunun. Burada sıfırdan yeni bir Topluluk kurabilir veya mevcut grupları ekleyebilirsiniz.

Bir toplulukta olduğunuzda, ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ihtiyaç duyduğunuz anda ulaşmak için mevcut gruplar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Yöneticiler de Topluluktaki herkese önemli güncellemeler gönderebilir.

Topluluklar sayesinde, kuruluşların iletişim faaliyetlerinin gizliliği ve güvenliği açısından çıtayı başka hiçbir yerde sunulmayan seviyelere çıkarmayı amaçlıyoruz. Günümüzdeki alternatifler, mesajların bir kopyasını uygulamalara veya yazılım şirketlerine emanet etmeyi gerektiriyor. Biz ise uçtan uca şifrelemenin sağladığı yüksek güvenlik düzeyini kuruluşların da hak ettiğini düşünüyoruz.

Bugün ayrıca kullanıcıların merakla beklediğini düşündüğümüz üç özelliği daha yayınlıyoruz: sohbet içi anketler oluşturma, 32 kişiyle görüntülü arama ve 1024’e kadar kullanıcıya ev sahipliği yapabilen gruplar. Tıpkı ifade simgeleri, daha büyük dosyalar paylaşma ve yönetici silme gibi, bu özellikler de başta Topluluklar için faydalı olmakla birlikte her grupta kullanılabilecek.

15 ülkeden 50’den fazla kuruluşla birlikte çalışıyor ve Toplulukları onların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirmeye çalışıyoruz. Şimdiye dek aldığımız görüşlere göre bu yeni araçlar, bu gibi grupların daha iyi organize olmasına ve hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor. Henüz geliştirmeyi planladığımız çok şey var ve önümüzdeki aylarda yeni özellikler eklemeye devam edeceğiz. Şimdilik bunu daha fazla insana ulaştırmaktan ve sizlerin de görüşlerini dinlemekten heyecan duyuyoruz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir