fbpx

Onur Eröz

Menü

Haber

Meta AI Tanıtıldı! Yepyeni Özellikler – Meta AI Özellikleri

Meta Connect etkinliği ile bolca kendisinden söz ettirecek olan Quest 3 tanıtımı, yeni sanal gerçeklik teknolojileri ve yapılabilecekler tanıtılırken en çok ilgi odağı Mark Zuckerberg’in uzun süredir bahsettiği Meta AI hakkındaki gelişmeler oldu.

Bu bir yapay zeka asistanı, aslında çok tanıdık geliyor böyle söyleyince çünkü etrafımız yapay zeka asistanları ile çevrildi. Burada önemli nokta Meta kendi platformları içerisinde kullanılabilecek bir yapay zekayı ne zaman aktif edeceği konusuydu ve sonunda ortaya çıktı!

Meta AI ile gelecek bazı çılgın özellikleri paylaşıyorum;

  • WhatsApp içerisinde prompt girerek özel stickerlar oluşturabileceğiz.
  • WhatsApp içerisinde bir yazıyı türkçe dilinde yazıp hedef dili seçerek karşı tarafa kendi dilinde ses kaydı olarak gönderebileceğiz. (Hızlı ve çılgınca olacak)
  • WhatsApp mesajlarında yapay zeka ile oluşturulmuş yanıtlar verebileceğiz. (Geliyor gelmekte olan)
  • Instagram Direct üzerinde Meta AI kullanılabilecek. (Yapay zeka ile konuşma ve cevaplama özellikleri)
  • Facebook Messenger üzerinde Meta AI kullanılabilecek. (Yapay zeka ile konuşma ve cevaplama özellikleri)

Ayrıca Meta AI piyasada bulunan bazı yapay zeka araçlarının üstün özelliklerine sahip olan yazıdan koda dönüştürme, yazıdan resme dönüştürme gibi özellikleri taşıyan araçları an itibari ile test ettiğini açıkladı. Bu anlamda ChatGPT, Google Bard gibi bir çok yapay zeka aracına ciddi anlamda rakip araçlar geliştirdiklerini ortaya koydular.

Burada Meta içerisindeki WhatsApp, Instagram ve Facebook gücünü kullanarak bu araçlarla entegreli çalışabilecek kendilerine ait bir yapay zeka aracını ortaya çıkartmak için geç bile kaldı fakat artık beklentileri karşılayacak bir aracı çok yakında devreye alacağını ifade ediyor.

Aşağıda Meta AI güncellemelerini takip edebileceğiniz resmi sayfa bağlantısını paylaşıyorum;

https://ai.meta.com/

Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir